Kongre Merkezi – Toplantı salonları

Sheraton Ankara Hotel & Convention Center, şehrin merkezinde konumlanmış ve 5.000 m²'ye yayılmış farklı ihtiyaçlar için esnek seçenekler sunan toplam 21 salondan oluşmaktadır.  Her biri özgün niteliklere sahip olan toplantı salonlarının içerisinde yenilenen konseptiyle ve  1.325 m²'lik alanıyla şehrin en büyük salonlarından biri olan Grand Ballroom da bulunmaktadır. Şefimiz ve ekibi keyifli kahve molaları, ince dokunuşlarla zenginleştirilmiş gala yemekleri, en güzel gününüzü taçlandıracak düğün menüleri hazırladılar. Gün ışığı alan ve açılabilen pencereleri, yüksek tavanları, zamansız tasarımı ve son teknoloji teknik ekipmanları ile Sheraton Ankara’nın Kongre Merkezi aynı anda 3.000 kişiye hizmet verebilmektedir.  Oteli çevreleyen yeşil parklar, alışveriş seçenekleri, restoran ve barlar tüm gün süren toplantılar sonrasında havanızı değiştirecek seçenekler arasında yer alır.

Sheraton Ankara toplantı yaptığınız bir 'yer'den öte ekibinizin bir parçasıdır, organizasyonunuzun en iyi şekilde sonuçlanmasını hedefleyen tamamlayıcı bir unsurdur.

Kongre merkezinin parçası olan Tulipia Salonunun fuayesi ressam Mehmet Güleryüz’ün 1991 yılında salon için özel olarak yaptığı Karşı Rüzgar serisi resimlerine ev sahipliği yapmaktadır. Seride 10 adet 350*325 cm, 4 adet 350*70 cm.lik tuval üzerine yağlı boya tablo yer almaktadır.

Imagination Lab
Sizlere sağladığımız hizmeti ayrıcalıklı kılmak ve dijital çağa ayak uydurmak amacıyla sizleri Imagination Lab yeni nesil toplantı salonlarımıza bekliyoruz. Imagination Lab rahat yapısı, modern tasarımı ve teknolojik altyapısı ile çok daha etkin toplantılar yapabilmenizi sağlar. Toplantı amacınız yeni şeyler öğrenmek, farklı bakış açıları doğrultusunda fikir geliştirmek ve paylaşmak ise doğru yerdesiniz. Sunulan birden fazla çalışma alanı ile kendinizi evinizde hissedeceksiniz.

Faaliyetler, Heyetler, Kongreler ve Fuarlar
2018 yılına Adalet Bakanlığı Şurası, Ankara Ticaret Odası Toplantısı ve ISAF Fuarı ile hızlı bir başlangıç yapan otelimiz, yıl boyunca; Pakistan, Yunanistan, Romanya, Ukrayna, Benin, Zambiya, Afganistan, Makedonya, Malta, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Letonya, Arnavutluk, Romanya ve Vietnam milli günlerine, Çin Yeni Yıl Kutlaması’na, her sene Ankara’da gerçekleşen ve tüm dünyada bulunan yetkililerimiz açısından büyük önem taşıyan Büyükelçiler Konferansı’nın onuncusuna, 14. Türkiye Eczacılık Kongresi’ne, 35. Ulusal Bilişim Kurultayı’na, 7. Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi’ne, Merkez Bankası Enflasyon Raporu Toplantısı’na, Ulaştırma Ana Planı Konferansı’na ve 16. Ortadoğu Organ Nakli Derneği Kongresi’ne ev sahipliği yapmıştır. Medikal sektörde adı geçen etkinlerinden olan Fetal Tıp ve Prenatal Tanı Kongresi, Medikal Estetikte Komplikasyon Yönetimi Sempozyumu ve 3. Ulusal Aşı Çalıştayı’nın adresi yine Sheraton Ankara olmuştur.

ÜST